מפעלי עמותה

בניית בית המדרש בישיבה התיכונית בקרית ארבע - חברון

בשנת 1989 קיבלה העמותה החלטה להנציח את שמו של הצדיק ולהקים בית כנסת לזכרו של הצדיק רבי יצחק דרעי ז"ל. העמותה החלה לגייס כספים לעניין וזאת במקביל לפרוייקט בני ובנות המצווה שהמשיך להתקיים מידי שנה.

בשנת 1994 החלה העמותה בבנייתו של בית בכנסת ובית המדרש המפואר שבישיבה התיכונית "אור מנחם" בקרית ארבע – חברון בראשותו של הרב אבינועם הורוביץ הי"ו. מבחינת העמותה, בניית בית המדרש בישיבה מהווה הגשמה של אורח חייו של הצדיק רבי יצחק דרעי זצ"ל שהקדיש את רוב זמנו ללימוד התורה והנחלתה לדור הצעיר כפי שנעשה הלכה למעשה בישיבה התיכונית בקרית ארבע.

בשנת 1997 חנכה העמותה את בית הכנסת ובית המדרש בקרית ארבע ותלמידי הישיבה החלו ללמוד במקום מאז ועד היום. בית המדרש מכיל כ350 מקומות ישיבה מרווחים, חדרי לימוד כיתתיים נמצאים בצמוד לבית המדרש ועזרת הנשים ממוקמת בקומה השנייה של המבנה. מדובר במבנה מפואר מאוד כפי שניתן להתרשם מהתמונות המצורפות.

בניית בית הכנסת עתרי"ד ירושלים

לאחר הקמת בית המדרש בקרית ארבע, החליטה העמותה להמשיך ולהנציח את שמו של הצדיק ואת מורשת יהודי אלג'יריה על ידי בניית בית כנסת על שם הצדיק. בית כנסת שיונהג לפי מסורת יהודי צפון אפריקה בכלל ויהודי מחוז קונסטנטין שבאלג'יר בפרט. לשם כך, הוסיפה העמותה למטרותיה את עניין הקמת בית הכנסת והפעלתו.

בשנת 2001, ניגשה העמותה למכרז על בניית בית הכנסת שמעל למקווה הטהרה ברחוב יצחק בן דור בשכונת תלפיות מזרח. לאחר תלאות רבות וקשיים מרובים, זכתה לבסוף העמותה במכרז על בניית והפעלת בית הכנסת ובשנת 2013 החלה העמותה בעבודות על מנת להשמיש את המבנה לטובת קהילת המתפללים.

בשנת 2014, עשרה ימים לפני ראש השנה, נפתחו בשעה טובה ומוצלחת שערי בית הכנסת ו בתפילת הסליחות. מספר חודשים לאחר מכן נחוגה חנוכת הבית של בית הכנסת ברוב עם ובמעמד הרב הראשי של ירושלים הרב עמר וראש עיריית ירושלים מר ניר ברקת.

כיום פועל בית הכנסת בהובלתו של הרב יעקב לוי ושל חברי וועד בית הכנסת. פרטים נוספים על בית הכנסת ופעילותו ניתן למצוא בדף בית הכנסת.